Rasy owiec Rasy kóz
 
        

 

W dniach 5-7 maja 2017r. odbyła się XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.

Hodowcy wszystkich gatunków zaprezentowali najlepsze okazy zwierząt hodowlanych.  

Hodowcy zrzeszeni w Polskiem Związku Owczarskim i Regionalnych Związkach zaprezentowali  107 szt. owiec

oraz 3 kozy:

  1. Piotr Łukaszewicz, Braniewo, woj. kujawsko-pomorskie, owce  merynos polski, merynos polski w starym typie,
  2. OHZ Garzyn Sp. z o.o., Krzemieniewo, woj. wielkopolskie, owce merynos polski, merynos polski w starym typie,
  3. OHZ Lubiana  Sp. z o.o., owczarnia Lubiana, woj. wielkopolskie, owce merynos polski, merynos polski w starym typie,
  4. Piotr Sobieszczyk, Kaźmierzewo, woj. kujawsko-pomorskie, owce merynos polski w starym typie,
  5. Katarzyna i Daniel Maliccy, Komalwy, woj. warmińsko-mazurskie, owce  kamienieckie,
  6. Uniwersytet  Przyrodniczy w Poznaniu, owczarnia RGD Brody, woj. wielkopolskie, owce wielkopolskie,
  7. Jarosław Drutowski, Kuźnica Ługowska, woj. łódzkie, owce żelaźnieńskie,
  8. Jerzy Mondry Dombrowski, Tuchomko, woj. pomorskie, owce pomorskie,
  9. Anna Bartol, Czerwienne, woj. małopolskie, polskie owce górskie,
  10. Janusz Kuczaj, Łętowe, woj. małopolskie, polskie owce górskie odmiana barwna,
  11. Stanisław Barnaś, Czerwienne, woj. małopolskie, owce cakiel podhalański,
  12. Mariusz Potoczak, Przełęk, woj. opolskie, owce  ile de france,
  13. Łukasz Siwek, Zameczek, woj. łódzkie, owce ile de france,
  14. Szymon Drutowski , Kuźnica Ługowska, woj. łódzkie, owce czarnogłówki,
  15. Zbigniew  Ćwikliński, Charnowo, woj. pomorskie, owce czarnogłówki,
  16. HZZ Żołędnica Sp. z o.o., owczarnia Żołędnica, woj. wielkopolskie, owce suffolk,
  17. GR-H Żydowo Sp. z o.o., owczarnia Żydowo, woj. wielkopolskie, owce  berrichone du cher,
  18. Michał Miniatorski, Annów, woj. łódzkie, białogłowa owca mięsna,
  19. Uniwersytet  Przyrodniczy w Poznaniu, owczarnia RGD Swadzim, woj. wielkopolskie, białogłowa owca mięsna, owce fryzyjskie, kozy rasy burskiej.
  20. Bogusław Kaczmarczyk, Żory, woj. śląskie, owca fryzyjska,
  21. Uniwersytet  Przyrodniczy w Lublinie, owczarnia D-BSDMP w Bezku, woj. Lubelskie, owce świniarka, uhruska, SCP i BCP.

Tytuły czempionów otrzymały owce:

  1. Stanisław Barnaś,   tryk rasy cakiel podhalański,
  2. Janusz Kuczaj,  tryk rasy polska owca górska odmiany barwnej,
  3. OHZ Lubiana Sp. z o.o., tryk rasy merynos polski,
  4. Katarzyna i Daniel Maliccy, tryk rasy kamienieckiej,
  5. Szymon Drutowski, tryk rasy czarnogłówka,
  6. Bogusław Kaczmarczyk, tryk rasy fryzyjskiej,
  7. UP w  Lublinie D-BSDMP w Bezku, maciorka linii SCP.

Tytuł czempiona kóz otrzymał  UP w Poznaniu RGD Swadzim  za kozę rasy burskiej.

Tytuły wiceczempionów otrzymały owce:

  1. Piotr Łukaszewicz, tryk rasy merynos polski w starym typie,
  2. OHZ Garzyn Sp. z o.o., maciorka rasy merynos polski,
  3. UP w Poznaniu RGD Brody, tryk rasy wielkopolskiej,
  4. Jerzy Mondry Dombrowski, tryk rasy pomorskiej,
  5. Łukasz Siwek, tryk rasy ile de france,
  6. GR-H  Żydowo Sp. z o.o. , tryk rasy berrichone du cher,
  7. UP w  Poznaniu RGD Swadzim, maciorka rasy białogłowa owca mięsna.

Dziękujemy wystawcom za prezentację wspaniałych zwierząt, a pracownikom za zaangażowanie i pomoc w sprawnym przygotowaniu i przebiegu Wystawy.